Święto Policji w Choszcznie

CHOSZCZNO. W piątek świętowali nasi stróże prawa. Z powodu sytuacji związanej z koronawirusem, wydarzenie to miało wyjątkowo kameralny charakter. W tym dniu, nominacje na kolejny stopień odebrało 27 policjantów, w tym piątka dziś już starszych posterunkowych: Anna Kalisiak, Agata Wolniak, Patryk Sieluś. Jan Sobczak i Patryk Arczyński.

Podobnie jak nasi żołnierze, także i choszczeńscy stróże prawa, do niezbędnego minimum ograniczyli tegoroczne obchody Święta Policji. Jak informuje rzecznika Magdalena Keplin, tym razem obyło się bez przełożonych z wyższych szczebli, a nominacje i gratulacje nowo awansowanym wręczył komendant KPP w Choszcznie insp. Kazimierz Piotrowski. To wydarzenie na długo zapamiętają ci policjanci, którzy po raz pierwszy w życiu zostali awansowani, a konkretnie, od piątku starszymi posterunkowymi są: Anna Kalisiak, Agata Wolniak, Patryk Sieluś. Jan Sobczak i Patryk Arczyński.

Święto Policji w Choszcznie
Tym razem zbiórka odbyła się na placu przez komendą

Oprócz  nich, nominacje odebrało kolejnych 23 funkcjonariuszy (wymieniamy ich już z nowymi stopniami): nadkomisarz Jarosław Czyżewski, komisarz Robert Neryng, aspiranci sztabowi Maciej Górski i Przemysław Wyrozębski, starsi aspiranci Julita Bogacz, Katarzyna Pokorniecka, Rafał Bryzek, Bartłomiej Gławdel, Łukasz Juszczak, Jacek Słodkowski, Tomasz Smus i Michał Szymanowski, aspirant Radosław  Ciborowski, młodsi aspiranci Agnieszka Nawrocka i Bartłomiej Jarmaszewicz, sierżanci sztabowi Piotr Łabaj, Wojciech Prus i Wojciech Rakowski, sierżanci Aldona Litertowicz i Zdzisław Kalinowski oraz sierżanci Dawid Gołębiewski i Arkadiusz Karmelita.

Tadeusz Krawiec