szachiści podczas turnieju

CHOSZCZNO. W sobotę w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrano indywidualne mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego juniorów w szachach szybkich. Sześciokrotnie na podium stawali zawodnicy z Choszczna: AGATA SZUBA, EMILIA FURS, BARTOSZ KOWALIK, NELA HERMANOWICZ, WIKTORIA RUMIŃSKA i AMELIA KALITA.
     

Głównym celem indywidualnych mistrzostw województwa zachodniopomorskiego juniorów w szachach szybkich było wyłonienie najlepszych zawodników w kategoriach do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat. W sumie o medale walczyło prawie 80 uczestników, w tym dość liczna grupa szachistów z Choszczna. Choć żadnemu z naszych nie udało się wygrać, to jednak wypadli całkiem nieźle zdobywając sześć medali.
       W kategorii do 8 lat, drugie miejsce zajęła NELA HERMANOWICZ, trzecia była WIKTORIA RUMIŃSKA, a wśród 10-latków na trzecim stopniu podium stanęła AMELIA KALITA. W grupie do 12 lat srebrny krążek wywalczyła AGATA SZUBA, do 14 lat trzecie miejsce zajęła AMELIA FURS, a choszczeński dorobek medalowy “brązem” spiął BARTOSZ KOWALIK (do 16 lat).

(tk)