zdjęcia z koncertu zespołów "Gumowe Szkle" i "Iga'cki Band"

CHOSZCZNO. W sobotnich „Szantach nad jeziorem” zaprezentowały się zespoły Iga’cki Band oraz Gumowe Szekle. Były też „Pirackie przygody”, czyli animacje dla dzieci, a Jagodzie z Poznania najbardziej spodobała się lekcja śpiewania szant.

Druga edycja „Szant nad jeziorem” rozpoczęła się od nauki śpiewania piosenek żeglarskich. Co ciekawe, tym punktem najbardziej zainteresowanie były osoby przyjezdne. Jeszcze ciekawsze było to, że prowadzący te zajęcia Jacek Wójcikiewicz, rozpoczął je od… dość skomplikowanych ćwiczeń gimnastycznych. Na finał wszyscy zaśpiewali szantowy szlagier „Gdzie ta keja”. Równolegle, w drugiej części plaży Katarzyna Brzozowska z Malinowych Marzeń zabawiała dzieci „Pirackimi przygodami”.

Szanty nad jeziorem 2020
Lekcji śpiewania szant udzielił Jacek Wójcikiewicz

Na scenie jako pierwszy zaprezentował się dobrze już znany choszcznianom, szczeciński zespół Iga’cki Band. Ten rodzinny team: IGA WÓJCIKIEWICZ i jej tata, JACEK WÓJCIKIEWICZ. W trakcie koncertu pochwalili się, że mają na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji, nawiązujących do morskiego, portowego i żeglarskiego charakteru Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Warto tez dodać, że ich piosenki triumfowały na wielu ogólnopolskich festiwalach i przeglądach zarówno muzyki żeglarskiej, jak i piosenki turystycznej.

Szanty nad jeziorem 2020
Iga’cki Band

W drugiej części koncertu wystąpił zespół Gumowe Szekle. Ta wielkopolska formacja pochodząca ze Słupcy wystąpiła w składzie: Agnieszka Rogalska (skrzypce, wokal), Andrzej Głogowski (instrumenty perkusyjne), Andrzej Pałasz (gitara, wokal), Rudolf Topolski (gitara, flażolet, wokal), Dariusz Dobersztyn (banjo, wokal), Krzysztof Zajączkowski (gitara basowa), Robert Batorski (akordeon, wokal) i zaprezentowała zarówno swoje, jak i dobrze znane już przeboje.

Szanty nad jeziorem 2020
Gumowe Szekle

Ich styl muzyczny, nawiązujący nieco do klimatów irlandzkich i countrowych widzowie przyjęli bardzo ciepło, a im bliżej było do końca imprezy, tym więcej chętnych było do tańczenia przed sceną.
(tk)