Szkolenie e-US dla seniorów
e-Urząd Skarbowy był dzisiejszym tematem szkolenia dla seniorów, które odbyło się w Choszczeńskim Domu Kultury. Prezentacja miała na celu zapoznanie uczestników z możliwościami, jakie daje im platforma rządowa www.podatki.gov.pl oraz Profil Zaufany.
 
Szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych to nieodłączny punkt programu realizowanego przez choszczeńskich seniorów. Nie tylko Klub Senior + ale również lokalny Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów miał okazję skorzystać z dzisiejszych wykładów w Choszczeńskim Domu Kultury prowadzonych przez pracowników miejscowego Urzędu Skarbowego.
 
Pani Iwona Podlas pokazała na podstawie własnego profilu jakie możliwości daje utworzenie konta w e- Urzędzie Skarbowym, m.in.:
– umówienie się na wizytę w US w Choszcznie za pomocą terminarza, dzięki czemu nie musimy stać w kolejkach;
– sprawdzenie rozliczeń za poprzednie lata, mandatów, zaległości do zapłaty lub kwot zwrotów z podatku;
– rozliczenie podatku dochodowego (PIT), w tym również skorzystanie z intuicyjnego programu e-pit i uwzględnienie przysługujących ulg lub odliczeń;
Nie da się ukryć, że ta ostatnia kwestia wywołała żywą dyskusję i szereg pytań o to, w jaki sposób, kiedy i czy ulgi lub odliczenia stosować. Odpowiedzi i wyjaśnienia udzielała pani Sandra Marciniak, rozwiązując również indywidualne przykłady przedstawione przez rozmówców.
 
Cyfryzacja to nieodłączny element dzisiejszych czasów, dlatego warto stale dokształcać się w tym kierunku. – podsumowała Magdalena Sieńko, Sekretarz Miejski.
 

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami e-Urząd Skarbowy krok po kroku
(NO)