Zaproszenie do konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom

Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Choszcznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

– Rywalizacja jest przeprowadzona w formie testu pisemnego, zadań praktycznych i finału ustnego. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą ppoż, ale także sprawdzane są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy podstaw gaszenia pożarów, a w szczególności racjonalnego zachowania w sytuacji niestandardowej i stresującej oraz znajomości sprzętu i jego zastosowania – tłumaczy Anita Przytuła, członek komisji.

Tegoroczne eliminacje gminne zaplanowane są wstępnie na 22 marca br. i odbędą się w dwóch grupach:
• I – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV
• II – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII

        Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są telefonicznie (95 765 93 30) lub pocztą e-mail: aprzytula@gmina.choszczno.pl do 15 marca 2024 r. Zainteresowani udziałem, otrzymają linki do materiałów szkoleniowych oraz dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej. Będą również mogli wziąć udział w spotkaniach organizowanych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, gdzie m.in. zapoznani zostaną ze sprzętem i pracą strażaków.

(NO)