CHOSZCZNO. Przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Termin mija 30 września, a że nasz udział w tym przedsięwzięciu jest obowiązkowy, więc warto to zrobić już dzisiaj. Najlepiej, najprościej i najszybciej możemy zrobić to przez internet. Ci, którzy spiszą się do 7 lipca, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

     O tym, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań usłyszymy w radiu, pełno też informacji o tej akcji w telewizji i internecie. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. W tym ostatnim przypadku pamiętajmy, że nasz rachmistrz dzwonił będzie tylko i wyłącznie z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ważne jest też to, że rachmistrzowi nie możemy odmówić wykonania spisu.
     Termin spisu mija 30 września br., ale warto to zrobić do 7 lipca, bo tylko wtedy (po wypełnieniu formularza) otrzymamy specjalny kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii, w której do wygrania są nawet samochody.
Dla osób z naszej gminy, które nie mają komputerów, w Urzędzie Miejskim w Choszcznie (ul. Wolności 24) przygotowane jest specjalne stanowisko. Tam możemy dokonać samospisu, a jeśli nie potrafimy sobie z tym poradzić, to pomogą nam urzędnicy.
       Działa też specjalna infolinia spisowa: tel. 22 279 99 99. Możemy z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 18.00

(tk)