na zdjęciu Otylia Jędrzejczak z grupą młodych pływaków

CHOSZCZNO. Wczoraj na pływali Wodny Raj zajęcia prowadziła mistrzyni olimpijska OTYLIA JĘDRZEJCZAK. W przerwie opowiedziała nam o tym, jak sama zaczynała przygodę z tym sportem.

OTYLIA JĘDRZEJCZAK, medalistka olimpijska i mistrzostw świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski, Choszczno odwiedziła już wcześniej. Jak sama nam zdradziła, był to swoisty rekonesans, w trakcie którego szukała atrakcyjnych miejsc do organizowania obozów i zgrupowań pływackich. Tu zaznaczyła, że nasze miasto polecił jej JAROSŁAW BŁAŻEK, były trener kadry narodowej w pływaniu, wychowawca wielu medalistów mistrzostw polski juniorów w pływaniu, pięcioboju nowoczesnym i pływaniu w płetwach.

Wczoraj i dziś prowadziła zajęcia z dziećmi na obozie sportowym realizowanym w ramach projektu Otylia Swim Camp 2020. A dlaczego wybrała akurat nasze miasto? ? Zdecydowała przede wszystkim dostępność do doskonałej bazy sportowej ? tak skomentowała to pytanie na stronie Otylia Swim Camp. W przerwie między zajęciami znalazła chwilę na spotkanie z sekretarzem gminy MAGDALENĄ SIEŃKO i PAWŁEM CZAPIEWSKIM, prezesem Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie. Wskazując na trenowane przez siebie dzieci podkreśliła, że ona również zaczynała tak jak one. ? Pływanie to dyscyplina sportu, którą trzeba pokochać od najmłodszych lat. W moim przypadku pasje do pływania zaszczepili mi rodzice i tak naprawdę, to dzięki nim nie uciekłam z pierwszych treningów. Potem, to już była tylko ciężka praca ? mówiła. Tu nieco zaskoczyła stwierdzeniem, że słyszała o choszczeńskich talentach pływackich, czyli o OLDZE PAROL i OSKARZE BURZYŃSKIM. ? By sięgnąć po najwyższe laury muszą jeszcze bardzo dużo trenować ? podsumowała.

Katarzyna Kubacka (tk)