zajęcia plastyczne seniorów

CHOSZCZNO. Po ponad trzymiesięcznej przerwie, swoją działalność wznowił Klub Senior+. Po reaktywacji, panie tworzą ozdoby wielkanocne. – Trafią do naszych domów, ale jeśli obostrzenia pozwolą, to pokażemy je również na przedświątecznej wystawie – mówi Danuta Pialik.

Zbliżające się święta jakby z automatu narzuciły temat kolejnych zajęć. – Jedna z naszych członkiń, pochwaliła się swoimi zdolnościami plastycznymi i przeprowadziła warsztaty decoupage’u – mówi Iwona Potapska. Wskazując na Danutę Pialik podkreśliła, że dziś, to właśnie pod jej okiem, panie tworzą przeróżne ozdoby. Koszyczki, pisanki, rękodzielnicze cudeńka, wszystko utrzymano w wielkanocnych klimatach. – To oczywiste, że robimy to przede wszystkim po to, aby po skończeniu zabrać do domu, ale fajnie by było też pokazać szerszemu społeczeństwu, że coś jeszcze potrafimy zrobić – pani Danuta głośno myśli o zorganizowaniu wystawy. Okazuje się, że tak jak w naszym codziennym życiu, także i tu największym problemem są obostrzenia epidemiologiczne.

Choszczno - Klub Seniora+
Danuta Pialik (z prawej) przeprowadziła warsztaty decoupage’u, ale tu udowadnia, że i w przestrzennych kompozycjach, też dużo potrafi.

– Do mierzenia temperatury i noszenia masek, już wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić, a tu najbardziej denerwujące jest to, że w jednej chwili na sali może przebywać tylko kilka osób – I. Potapska zdecydowanie podkreśla, że chętnych jest zdecydowanie więcej, niż pozwalają na to przepisy. W klubie zapisanych jest 30 osób, na opisywane zajęcia uczęszcza tylko 12, bo więcej nie może. To, czy wspomniana wystawa dojdzie do skutku, też na covidowej łasce jeździ. Najważniejsze jednak, że panie niczym się nie zrażają i już czekają na czwartkowe zajęcia. – Tym razem dwugodzinne warsztaty poprowadzi pani Helena Nowak, która w naszym środowisku artystycznym, znana jest przede wszystkim z tworzenia biżuterii i witraży – podsumowuje I. Potapska. Wielkanocne dzieła stworzone m.in. we wtorek, zobaczyć możecie w naszym fotoreportażu.

Choszczno - Klub Seniora+
Zofia Szczepańska prezentuje wykonaną przez siebie pisankę. – W tym roku mój stół wielkanocny przyozdobiony będzie tylko moimi ozdobami – zapewnia.

        Warto przypomnieć, że mieszczący się w Choszczeńskim Domu Kultury Klub Senior+, otwarty został na wiosnę 2020 rok. Jest tu sala ogólna (klubowo-rehabilitacyjna), wyposażona w stoliki, fotele, biurka, regały, projektor z ekranem, a także dwa stanowiska komputerowe podłączone do internetu. Jest też w pełni urządzony aneks kuchenny, są również dwie toalety przystosowane dla niepełnosprawnych, a także magazynek na podręczny sprzęt. Inwestycja ta sfinansowana została z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, a także z budżetu gminy Choszczno. Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 13. Zgodnie z regulaminem organizacyjnym, który zatwierdziła Rada Miejska w Choszcznie, członkami klubu mogą być tylko niepracujący seniorzy, którzy ukończyli 60 lat i chcą korzystać z różnych aktywności.

Tadeusz Krawiec