dzieci biorący udział w biegu na orientację

CHOSZCZNO. Około 200 osób wzięło udział we wczorajszym World Orienteering Day. Choć w tym dniu bardziej chodziło o promocję biegania z mapą niż rywalizowanie o miejsca na podium, to jednak warto podkreślić, że na najdłuższej i najtrudniejszej trasie bardzo dobrze spisał się choszcznianin JONASZ CHMURA, który na co dzień ćwiczy kajakarstwo.

Wczoraj na świecie odbyło się ponad tysiąc imprez promujących biegi na orientację. W naszym kraju, w tym także i w Choszcznie, akurat ta akcja odbywa się pod hasłem ?Cała Polska biega z mapą?. Od pierwszej edycji, organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie ?Aktywne Choszczno?. Tym razem centrum zawodów znajdowało się przy Klubie 12 BZ w Choszcznie, a uczestnicy biegali na jeszcze “ciepłej” mapie ?Małpiak +?, którą w tym miesiącu wykreślili MAREK SOBIEGRAJ i MACIEJ KRZYŚKO. Mapę z trasą A, czyli tą najdłuższą,  znajdziemy w poniższym fotoreportażu. Dodajmy, że zawiera ona część Parku Wyszyńskiego, ul. Chrobrego, Kościuszki, Jagiełły, plac Witosa, północno wschodnią część Miejskiej Góry i w końcu promenadę od Centrum Rekreacyjno-Sportowego, aż do byłej plaży wojskowej.
uczestnicy biegu na orientację
    Choć deszcz nieco pomieszał szyki organizatorom, to jednak w pięciu kategoriach linię mety przekroczyło prawie 150 zawodników. Do tej liczby należy dodać dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 w Choszcznie, które rywalizowały na trasie, specjalnie dla nich przygotowanej.
      W najtrudniejszej kategorii (A- 20 punktów kontrolnych ? 2920 m)  bezkonkurencyjnym okazał się ZBIGNIEW POKRZYWIŃSKI, drugie miejsce zajął KRZYSZTOF GRUCHOT (obydwaj ze Szczecina), a trzecie JONASZ CHMURA (MOSW Choszczno). Tu warto pokreślić, że choszcznianin, na co dzień uprawia kajakarstwo pod okiem DANIELA JARMARKIEWICZA. Jest też tegorocznym stypendystą burmistrza Choszczna.
      W pozostałych kategoriach na podium stawali: (B ? 16 PK ? 2500) 1. BARTOSZ LESZCZYŃSKI, 2. MATEUSZ SOBOCZ, 3. NATALIA MICHNIEWICZ (wszyscy ZS nr 2 w Choszcznie); (C ? 13 PK ? 1600) 1. KUBA ŁYCZKOWSKI (SP nr 1 w Suliszewie), 2. MARCEL KISAŁA, 3. DANIEL KALUPA (obydwaj SP nr 1 w Choszcznie); (D ? 11 PK ? 1130) 1. KONRAD PIERZAK  (Aktywne Choszczno), 2. WIKTORIA SZOTT, 3 MARCEL MOŻDŻYŃSKI  (SP nr 1 w Choszcznie); (E ? 8PK ? 850) 1. ADAM MARKIEWICZ, 2. JULIUSZ KULIŃSKI, 3. WIKTOR MŁYNARCZYK (wszyscy Aktywne Choszczno).

Tadeusz Krawiec