fanty w licytacji w okazji WOŚP

CHOSZCZNO. Co, kto, gdzie i kiedy? Tu znajdziemy wszystko o niedzielnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z ostatniej chwili? Burmistrz oddaje złote serduszko i szykuje się gotowania pomidorówki. W galerii gadżetów przeznaczonych do licytacji, najnowszym nabytkiem jest koszulka z autografem Michała Kwiatkowskiego i piłki z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin. Mamy też trzymiesięczny abonament obiadowy u Kmiecia. Zobacz minutową rozpiskę niedzielnego grania.

W choszczeńskim  sztabie WOŚP  przybywa gadżetów, które będziemy licytować  podczas niedzielnego finału. Już wiemy, że czekają na nas m.in. VIP-owskie bilety na mecz żużlowy, tygodniowy pobyt dla ośmiu osób w górach, lekcje golfa i jazdy konnej, czesanie fryzury, zestaw do kaligrafii, sesję fotograficzną, a nawet… wizytę u weterynarza. Przygotowaliśmy też widokówkę z okolicznościowym stemplem, a specjalną, tym razem kulinarną niespodziankę, przygotowuje burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Oddaje też złote serduszko, które w ubiegłym roku wylicytował za trzy tysiące złotych. M.in. dwie piłki, kalendarz i plakaty z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, Bytovii Bytów i Górnika Zabrze podarowali również działacze AP Gavia Choszczno. 
 
      Już tylko kilka dni pozostało do niedzielnego finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo tego, że większość naszych przedsięwzięć jest już zapięta na ostatni guzik, to jednak w sztabie ciągle wyskakuje coś nowego. Wiadomo już, że granie zaczynamy od 14.00, ale od samego rana na ulicach kwestować będzie 37 wolontariuszy. W południe, w centrum miasta swoje kucharskie umiejętności zaprezentuje burmistrz ROBERT ADAMCZYK, którego wesprą m.in. panie z KGW w Zamęcinie oraz sekretarz MAGDALENA SIEŃKO. Niewątpliwą atrakcją będzie również pokaz akcji ratowniczej, którą o 15.00 na ul. Bohaterów Warszawy (przed Choszczeńskim Domem Kultury) zainicjują strażacy OSP w Zamęcinie. Mniej więcej w tym samy czasie, w sali Uczniowskiego Klubu Szachowego Skoczek symultanę szachową rozgrywał będzie zastępca burmistrza ŁUKASZ MŁYNARCZYK. On również jest wolontariuszem, więc najpierw wrzucamy kasę do puszki, a dopiero potem możemy dać  mu mata.pocztówka WOŚP
       Wcześniej, bo już od 14.00, na scenie choszczeńskie granie rozpoczną, niezastąpione w roli prowadzących, ANETTA BIKOWSKA i ANNA BZOWA. To właśnie one będą przedstawiać kolejnych wokalistów, zespoły i formacje taneczne. One też poprowadzą licytacje gadżetów podarowanych dla WOŚP. Tych ciągle przybywa, a tej chwili możemy już zdradzić, że na bardzo długiej liście znajdziemy m.in.: VIP-owskie bilety na mecz żużlowy, tygodniowy pobyt dla ośmiu osób w górach, lekcje golfa i jazdy konnej, czesanie fryzury, zestaw do kaligrafii, sesję fotograficzna, a nawet? wizytę u weterynarza. Przygotowaliśmy też widokówkę z okolicznościowym stemplem. Szefowa sztabu MAŁGORZATA KOZŁOWSKA zdradza, że wśród zainteresowanych choszczeńskim finałem, najczęściej pada pytanie o złote serduszko. Niestety nie ma go wśród tych gadżetów, które zostały przesłane ze sztabu WOŚP, ale na miły gest zdecydował się burmistrz Adamczyk, który przekazał serduszko, które wylicytował w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że wówczas kupił je za trzy tysiące złotych. Włodarz miasta od 11.00 zaprasza również pod fontannę, gdzie w kuchni polowej ugotuje zupę pomidorową.
W niedzielę będą również z nami pracownicy Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, którzy także i teraz policzą zebraną przez nas kasę.

Tadeusz Krawiec

Informacje – Choszczeński Dom Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 17, tel. 95 765 7296 lub 665 450 975, e-mail chdk@choszczno.pl
 
XXVII Finał WOŚP – Choszczeński Dom Kultury –  13 stycznia 2019

–    14.00     Rozpoczęcie
–    14.05     RESISTANCE ? zespół muzyczny
–    14.35     Licytacja
–    14.40     Państwowa Szkoła Muzyczna w Choszcznie
–   15.00     Pokaz ratownictwa –  OSP Zamęcin (na parkingu za ChDK)
–    15.30     Przedszkole Nr 1 i Przedszkole Nr 4
–    15.45     Licytacja
–    15.55     Przedszkole Nr 5 i Przedszkole Ancymonek
–    16.10     Licytacja
–    16.20     Szk.Podst. Nr 1  kl. I c Mali Stobniczanie                
–    16.35     Licytacja
–    16.45     SP Korytowo i SP nr 1
–    16.55     Licytacja
–    17.05     SP nr 3 i grupy hip-hop (ChDK)
–    17.15     Licytacja                          
–    17.25     SP nr 1 w Suliszewie  i ZTW Revers
–    17.40     Licytacja
–    17.50     Mała Kapela ChDK, ZTW Sefora i Terpsychora         
–    18.05     Licytacja                            
–    18.20     Fishing Groupe                          
–    18.35     Licytacja
–    18.50     ZPiT Stobniczanie
–    19.05     Licytacja
–    19.15     Zumba Team Alicja
–    19.30     Licytacja
–    19.40     Oskar Bajbuła
–    19.50     Licytacja
–    20:00     Zakończenie

11.00 – przy fontannie pomidorówkę gotuje burmistrz Robert Adamczyk
15.00 – Symultana szachowa z wiceburmistrzem Łukaszem Młynarczykiem
15.00     Pokaz ratownictwa –  OSP Zamęcin (na parkingu za ChDK)