CHOSZCZNO. 29 stycznia zagramy po raz kolejny, tym razem w 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Internetowe aukcje (w tym wośpowego złotego serduszka z numerem 441, numerów startowych Choszczeńskiej 10 i całej plejadę fantów na #WOŚPzMłynkiem), Wielkie Morsowanie z WOŚP, a na finał koncerty, licytacje i inne atrakcje w Choszczeńskim Domu Kultury. W ubiegłym roku, mimo koronawirusowych ogranicze, zebraliśmy rekordowe ponad 108 tys. złotych.

           W zasadzie choszczeńskie granie z 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już trwa. Jako pierwszy licytacje zainicjował Łukasz Młynarczyk #WOŚPzMłynkiem. Tu już dzisiaj licytować można m.in. zestaw kibica Pogoni, kod do bazy e-booków i audiobooków, vouchery na zabiegi stomatologiczne, akupunktury, sesje treningowe czy wstęp na kręgielnię. Na chętnych czeka piłka z autografami, koszulki, a z tych bardziej oryginalnych, to żniwa na kombajnie i letni mundur moro.

            Po raz trzeci z rzędu będzie można wylicytować voucher dla dwóch osób na naukę nurkowania. W poprzednich latach takie lekcje oferowali członkowie Ratownictwa Choszczno, a tym razem do nabycia takiego biletu zachęca Stowarzyszenie Anguilla. Paweł Czapiewski, czyli główny organizator Choszczeńskiej 10, zachęca do licytowania pakietów i numerów startowych nr 1,2 i 3.
           Burmistrz Robert Adamczyk po raz kolejny na aukcję wystawi oryginalne złote serduszko (to z numerem 441 – na zdjęciu). Tu warto przypomnieć, że ten wośpowy gadżet, jest w Choszcznie od 2003 roku. Licytowany był już wielokrotnie, a w ostatnim finale włodarz miasta wraz z Łukaszem Paszko kupili je za 27 tysięcy złotych! Opisywane serduszko wystawione zostanie na facebooku burmistrza.

 

          Dokładnie w niedzielne południe (29 stycznia) zapraszamy na plażę miejską, gdzie odbędzie się „Wielkie Morsowanie z WOŚP”. Tu na chętnych czekać będzie m.in. drewniana sauna, dużo ognisko, a także gry i zabawy połączone z pieczeniem kiełbasek oraz darmowym grzańcem. Będzie też gorąca zupa, i co ważne, niekoniecznie będziemy musieli wchodzić do wody.

            Tradycyjnie już w tym dniu najwięcej będzie się działo przed i w Choszczeńskim Domu Kultury. Przez scenę przewiną się wokalne i taneczne formacje ze wszystkich naszych placówek oświatowych i kulturalnych, a niezmordowana Anetta Bikowska prowadzić będzie licytacje wośpowych gadżetów.

Na razie nie mówimy o konkretach, ponieważ choszczeński sztab jeszcze przyjmuje fanty, które później trafią na loterię lub aukcję. Będą też stoiska z ciastem, kawą, herbatą, watą cukrową i popcornem, szachiści zapraszają do wzięcia udziału w symultanie, a przed domem kultury zainstalowana będzie kuchnia, z której serwować będą pyszną grochówkę.

       Diabetycy zmierzą nam poziom cukru i ciśnienie, będzie też można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Anna Pastusiak, szefowa choszczeńskiego sztabu dodaje, że w tym dniu na ulicach naszego miasta, kwestować będzie 23 wolontariuszy, a kolejnych 12 puszek ustawionych będzie w choszczeńskich instytucjach (m.in. w szkołach, przedszkolach, Wodnym Raju i Księgarni Pegaz).

Nie zapominamy też o pracownikach Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, którzy po raz kolejny liczyć będą zebrane przez nas pieniądze.

Tadeusz Krawiec

PS. Jeśli ktoś chciałby jeszcze włączyć się w organizację lub wsparcie tego wydarzenia, wystąpić na scenie lub przekazać jakiś gadżet na aukcję czy loterię, to zachęcamy do kontaktu z choszczeńskim sztabem, który mieści się w Choszczeńskim Domu Kultury, tel. 95 765 7296, e – mail chdk@choszczno.pl