CHOSZCZNO. Nasza gmina przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Wspieraj seniora”. Wystarczy, że osoba, która ukończyła 70 lat, zadzwoni na infolinię i zgłosi potrzebę pomocy, a zareagują na to pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie.

Ogólnopolski projekt „Wspieraj seniora” kierowany jest do osób, które deklarują chęć pozostania w domu i potrzebują jakiegokolwiek wsparcia. Wystarczy, że zadzwonią pod ogólnopolski numer 22 505 11 11 i zgłoszą ten fakt. Ta informacja natychmiast trafi do naszego Miejskiego-Ośrodka Pomocy Społecznej, który skieruje do pomocy pracownika lub wolontariusza. – Jeśli są jeszcze w naszej gminie takie osoby, to oczywiście powinny zadzwonić na ten numer, ale my takie działania, podejmujemy już od początku pandemii. Równie dobrze wystarczy zadzwonić bezpośrednio do nas (tel. 95 765 15 08), i zapewniam, że takiej osoby nie pozostawimy bez opieki – mówi kierownik Daniela Lewandowska. Podkreśla, że są to czynności, związane przede wszystkim z koniecznością wyjścia z mieszkania, choćby załatwieniem sprawy urzędowej, zrobieniem zakupów (leków), wyniesieniem śmieci, czy też wyprowadzeniem psa na spacer.
Dodajmy, że gmina otrzymała na ten cel wsparcie w wysokości 52 tys. zł i dokłada do tego, 20 procent ze środków własnych. Ważne jest też to, że każdy z nas może zgłosić się do tego projektu, ale już jako wolontariusz. Wystarczy, że wypełnimy ankietę umieszczoną na stronie https://wspierajseniora.pl/, gdzie m.in. zaznaczamy, jakiej pomocy możemy udzielić. Finalnie, taka osoba trafi do bazy naszego ośrodka i stąd też otrzyma informację o tym, że jest akurat potrzebna.

Tadeusz Krawiec

Choszczno - Wspieraj seniora
Plakat “Wspieraj seniora”

 

Choszczno - Wspieraj seniora
Plakat “Wspieraj seniora” dla wolontariusza