CHOSZCZNO. „Finał z głową” – pod takim hasłem zorganizowana zostanie 29. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31 stycznia 2021 roku zagramy również i my. Sytuacja epidemiczna może wyreżyserować różne scenariusze, ale najważniejsze jest to, że zarejestrowaliśmy choszczeński sztab, już przyjmujemy zgłoszenia wolontariuszy i… chcemy działać.

      Choszczeńskie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od wielu już lat należą do jednych z najbardziej inspirujących imprez związanych zarówno ze społecznym, jak i kulturalnym działaniem. Patrząc na kwoty zebrane w ostatnich latach, śmiało można stwierdzić, że im w kraju więcej „schodów”, tym w Choszcznie lepiej. Pamiętamy przecież lata, kiedy to cieszyliśmy się z 20 i paru jeszcze tysięcy, a tu 28. finał (ten ostatni), zakończyliśmy z wręcz kosmicznym wynikiem 78 tys. 588 zł.

Choszczeński sztab WOŚP  czeka na wolontariuszy
W ostatniej edycji choszczeńskiej odsłony WOŚP, ciekawych pomysłów nie brakowało. Zobaczcie relację i zdjęcia.

         29. odsłona WOŚP przebiegać będzie pod hasłem „Finał z głową”, a to oznacza, że po raz drugi w historii, zbiórka ta dedykowana będzie laryngologii, a dokładniej na sprzęt potrzebny do diagnostyki głowy.
Znana nam dobrze sytuacja epidemiczna sprawia, że w tym roku przeciwności będzie jeszcze więcej, i tylko wpada się domyślać, że niektórych z nich, nie uda się przeskoczyć, to jednak najważniejsze jest to, że mamy już sztab i jest chęć do działania. – Jak to tym razem będzie wyglądało, tak naprawdę to jeszcze i my nie wiemy, ale nie zamierzamy odpuszczać. Tradycyjnie też, liczymy na waszą pomoc i pomysły – mówi szefowa sztabu nr 957 (ChDK) Małgorzata Kozłowska. Na początek zaprasza wszystkich tych, którzy chcą zostać kwestującymi wolontariuszami. Dodaje, że tu trzeba mieć ukończone 16 lat, wypełnić ankietę, dołączyć zdjęcie (jak do legitymacji czy dowodu, minimalny rozmiar 800 na 600 pikseli, zapisane w formacie jpg) i podpisane wrzucić do skrzynki podawczej ChDK lub wysłać na adres chdk@choszczno.pl Ważne jest też to, że te osoby, które były wolontariuszami w ostatnich latach, mogą ominąć tę procedurę i wystarczy, że zadzwonią do choszczeńskiego sztabu (tel. 95 765 72 96, czynny w godzinach od 8.00 do 16.00). Dodajmy, że w tej edycji Choszczno może mieć tylko 25 wolontariuszy i tu liczy się kolejność zgłoszenia, a termin ankiet i zdjęć, mija 30 listopada br.

Tadeusz Krawiec

Choszczeński sztab WOŚP  czeka na wolontariuszy
Plakat WOŚP – 2021 dla wolontariuszy