wybory sołeckie w Sulinie

CHOSZCZNO. W trwającej od 18 lutego br. kampanii sprawozdawczo-wyborczej rad osiedlowych i sołectw odbyło się 14 zebrań. W ubiegłym tygodniu nowe władze wybrano na Osiedlu nr 3 ?700-lecia? i w Sulinie. Tu status quo zachowali dotychczasowi włodarze, czyli ANNA BZOWA i SYLWESTER WŁOCZKA. Ciekawostką jest to, że po Piaseczniku, także i w Sulinie rada sołecka składać się będzie tylko z samych kobiet.

przewodnicząca osiedla nr 3 "700-lecia" Anna Bzowa  Podobnie jak w poprzedniej kadencji, także i teraz zainteresowanie zebraniami połączonymi z wyborami do rad osiedlowych jest wręcz znikome. W pierwszym terminie, spotkanie wyborców z Osiedla nr 3 ?700-lecia?  nie odbyło się, ponieważ na uprawnione 1792 osoby, przyszły? zaledwie dwie. W opisywanym, drugim terminie było ich już 15 (niespełna jeden proc.), więc zebranie zostało przeprowadzone. Tu, jedynym kandydatem na nowego przewodniczącego rady była, ustępująca z tej funkcji ANNA BZOWA (na zdjęciu z lewej). Wybrano ją jednogłośnie, a w działaniach na rzecz osiedla wesprze ją rada, w skład której weszli: GRAŻYNA BUGDAL, MIROSŁAW JĘDROWSKI, ALICJA KOST, SŁAWOMIR WARELIŚ i MARCIN WIETRZYCKI.

***

sołtys Sulina Sylwester Włoczka      W poprzednich wyborach, czyli tych przeprowadzonych w 2015 roku, sołectwo Sulino zasłynęło z rekordowej frekwencji. Warto przypomnieć, że wówczas nowego sołtysa wybierało aż 214 osób (frekwencja 61,3 proc.). Tym razem przyszło zdecydowanie mniej, bo tylko 79 (19,9 proc.) i na dodatek, ustępujący sołtys SYLWESTER WŁOCZKA (na zdjęciu z prawej), również nie miał kontrkandydata. Ciekawostką jest to, że w głosowaniu nad wyborem rady sołeckiej, mieszkańcy zdecydowali, że podobnie jak w Piaseczniku, także i w Sulinie razem sołtysem działać będą same panie. A dokładniej: ANNA BACZYŃSKA, AGATA KLEJNA, EWA SULKOWSKA, AGNIESZKA FRĄTCZAK i MIROSŁAWA WŁOCZKA.

***

Do końca opisywanej kampanii pozostało jeszcze sześć zebrań sołeckich:
           29 marca w Suliszewie,
             3 kwietnia w Zwierzynie,
             5 kwietnia w Smoleniu,
             9 kwietnia w Wardyniu,
            12 kwietnia w Raduniu
            26 kwietnia w Stradzewie

oraz trzy osiedlowe:
           4 kwietnia Osiedle nr 2 ?Jagiełły? ,
           10 kwietnia Osiedle nr 4 ?Południe?
           11 kwietnia Osiedle nr 1 ?Stare Miasto?
.
Wszystkie zaplanowano na godzinę 18.00.

Tadeusz Krawiec