Wybrali się na zwiedzanie Polski

CHOSZCZNO. Ponad 62 tys. zł kosztował cykl siedmiu wycieczek szkolnych, które w ramach projektu „Poznaj Polskę” zrealizowały placówki z Korytowa, Sławęcina, Suliszewa i choszczeńskiej Jedynki. W sumie wyjechało na nie 230 uczniów, którzy zwiedzili m.in.: Świnoujście, Trójmiasto, Malbork, Toruń i Poznań.

           „Poznaj Polskę” w choszczeńskim wykonaniu, to cykl wycieczek szkolnych, które zostały zrealizowane w ramach przedsięwzięcia sfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Ład. W sumie było ich siedem (pięć jednodniowych oraz dwu i trzydniowa). Ich całkowity koszt wyniósł nieco ponad 62 tys. złotych, z czego ponad 42 tys. sfinansowało MEiN, a resztę dołożyli rodzice.

        Każda z choszczeńskich placówek biorących udział w tym przedsięwzięciu, mogła wybrać sobie wskazane przez MEiN zarówno kierunki wycieczek, jak i wymienione tam punkty edukacyjne. Najdalej, bo aż do Trójmiasta i Malborka, pojechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Najpierw zwiedzili Stare Miast i Europejskie Centrum Solidarności, potem Westerplatte oraz gdyńskie Centrum Nauki Experyment, a na koniec Malbork ze słynnym zamkiem krzyżackim.


          Z kolei do Poznania pojechało 40 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Suliszewie. Ci najpierw zwiedzili Palmiarnię, a następnie Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, gdzie m.in. uczestniczyli w warsztatach rycerskich, zakończonych uroczystym pasowaniem na rycerza lub damę dworu. Była też okazja do zwiedzenia Starego Miasta i oczywiście spotkania z największą atrakcją tego miasta, czyli poznańskimi koziołkami.


         W czterech jednodniowych wycieczkach do Świnoujścia i Międzyzdrojów, wzięło udział ponad 100 uczniów z podstawówek w Korytowie i Sławęcinie. – Z listy przygotowanej przez ministerstwo, wybraliśmy świnoujską latarnię morską oraz oceanarium w Międzyzdrojach. Nie brakowało też innych atrakcji, wśród których maluchy zapamiętały spacer po molo, no i… sprawdzanie, czy morka woda jest słona. Okazuje się, że w tych najmłodszych grupach, jak i wśród ukraińskich dzieci nie brakowało takich, które po raz pierwszy w życiu były nad Bałtykiem – relacjonuje Sławomir Giziński.
        Fotograficzne relacje z opisanych wyżej wycieczek znajdziemy na stronach internetowych szkół.

(tk)

facebook.com/SP1Choszczno

facebook/SPSławęcin

facebook.com/spsuliszewo

facebook.com/korytowo