rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie

CHOSZCZNO. 1818 uczniów zawitało dzisiaj do naszych sześciu podstawówek, aby oficjalnie przywitać nowy rok szkolny. O tym, że będzie on inny od poprzednich, przekonali się już przy wejściu, gdzie sprawdzano, czy mają maseczki, a następnie wskazywano nawet to, gdzie i jak mają się poruszać.

W największej naszej placówce edukacyjnej, czyli w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, uczyć się będzie 817 dzieci. Rano, jako pierwsi zawitali pierwszoklasiści, oczywiście z rodzicami. Nie kryli zaskoczenie, gdy dowiedzieli się, że dla każdej z pięciu klas wyznaczono odrębne miejsce spotkania w wychowawcami. Do Jedynki w tym roku uczęszczać będzie 125 pierwszoklasistów, którymi opiekować się będą wychowawczynie: Tatiana Skrzypiec, Renata Sobiech, Helena Banaś, Anna Kościuczuk i Izabela Szczyż.
Pozostali uczniowie, od razu skierowani zostali do sal, gdzie czekali już na nich wychowawcy.

Koniec wakacji
Rodzice pierwszoklasistów mogli przebywać z dzieci tylko w wyznaczonym miejscu na placu, potem musieli opuścić teren szkoły.

My zajrzeliśmy do jednej z klas siódmych, gdzie wychowawcą jest Artur Wels. To właśnie od niego uczniowie dowiedzieli się, że szkoła stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i m.in. dlatego podzielona została na sektory, w których będą mogły przebywać tylko wyznaczone klasy. Także to, że przemieszczanie się na zajęcia z wychowania fizycznego czy do pracowni informatycznej, możliwe będzie tylko w maseczkach i pod nadzorem nauczyciela. Dokładnie o 10.20, na ekranach w klasach pojawiła się dyrektor Agnieszka Czukiewska. Ona również mówiła o tym, jakich zachowań wymagać będą od uczniów, ale nie omieszkała dodać, że mimo trudnej i jakże wyjątkowej sytuacji, ten rok szkolny ma być czasem spełnionych marzeń. ? Ja zamierzam kontynuować naukę, w moim wymarzonym XIII Liceum w Szczecinie, więc wypada tylko trzymać kciuki, by ten sen się spełnił. No tak?, jeszcze trzeba się uczyć ? z uśmiechem skomentowała te życzenia Katarzyna.
Wspomnieliśmy, że do Jedynki uczęszczać będzie 817 uczniów (i ciągle zapisują się nowi – red.), do Trójki 550, w Sławęcinie uczyć się będzie 122, w Suliszewie i Zamęcinie po 116, a w Korytowie 98.

Tadeusz Krawiec