mecz piłkarski Pomorzanin Zamęcin kontra Korona Raduń

CHOSZCZNO. W niedzielę wiosenną rundę rozpoczęli piłkarze grający w klasie B. W gminnych derbach Pomorzanin Zamęcin uległ na własnym boisku Koronie Raduń 1:3 (0:1). W tym zaciętym spotkaniu, sędzia pokazał aż siedem kartek, w tym dwie czerwone.

mecz piłkarski Pomorzanin Zamęcin kontra Korona RaduńW pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, ale więcej okazji do strzelenia bramek mieli goście. Już drugą z nich wykorzystali, a dokładniej zrobił to JAKUB LORENCKI, który najpierw dość łatwo ograł kilku piłkarzy Pomorzanina, a potem pokonał  bramkarza BARTOSZA URBANIKA.  W 38 minucie spotkania, do oczu skoczyli sobie MARCIN WASZKIEL (Pomorzanin) i KRZYSZTOF PRZYGŁOCKI (Korona), za co sędzia wyrzucił ich z boiska. W 73 minucie niezawodny CEZARY PIEKAREK wyrównał na 1:1, ale marzenia miejscowych kibiców o zdobyciu choćby jednego punktu znikły, gdy w 83 minucie WOJCIECH ZAREMBA strzelił drugiego gola dla Korony. Wynik spotkania, w doliczonym czasie gry ustalił J. Lorencki.  Niewątpliwym wydarzeniem  tego meczu był fakt, że w drużynie gości zagrał MARCIN WACHOWICZ, były piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Lecha Poznań i Arki Gdynia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo pierwszoligowcy na piłkarskich emeryturach często grają w najniższych klasach, ale w historii Pomorzanina chyba po raz pierwszy się tak zdarzyło, żeby na ich boisku zagrał, było nie było, mistrz Polski.