mieszkanki Zamęcina podczas zajęć komputerowych

loga lideraCHOSZCZNO. Już niebawem w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie powstanie Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej. Umowę z Liderem Pojezierza, zapewniającą wsparcie tej inwestycji z projektów grantowych objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014 – 2020, podpisał prezes ANDRZEJ KALISIAK.
      

Projekt grantowy, realizowany w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, przyznaje Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie kasę na utworzenie i wyposażenie Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej (CPL) w gminie Choszczno. Konkretnie, to ochotnicy otrzymają grant z LGD Lider Pojezierza w wysokości 24,6 tys. zł, sami dołożą 1,7 tys. zł do instytucji, która świadczyć będzie usługi w zakresie zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych, kompetencji i umiejętności mieszkańców gminy. Głównie poprzez przedsięwzięcia kreujące m.in. innowacyjność, pomysłowość i operatywność działania.
Jak wynika z opisu umowy, w zasadzie cała kasa przeznaczona zostanie na przysposobienie i wyposażenie świetlicy w sprzęt potrzebny w sali wykładowej (m.in.: stoły, krzesła, biurka, projektor, ekran, komputer z oprogramowaniem, telewizor, gabloty i nagłośnienie) oraz kuchni (m.in.: aneks kuchenny, warnik, mikrofalówkę i kuchnię gazową z piekarnikiem elektrycznym). Za to CPL świadczyć będzie usługi m.in. w zakresie zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych, kompetencji i umiejętności mieszkańców gminy. Głównie poprzez warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, plastyczne i taneczne, również szkolenia z przygotowania i rozliczania projektów unijnych, a także procedur i obowiązków przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą.

Tadeusz Krawiec

loga lidera