rzeżba wykonana z papieru

CHOSZCZNO. Chociaż do kalendarzowej wiosny pozostały jeszcze cztery tygodnie, to my już dzisiaj zapraszamy twórców do wzięcia udziału w 14. edycji Wiosennego Salonu Artystycznego. Malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika komputerowa, fotografia czy tkactwo, to tylko wybrane formy, które każdy z nas będzie mógł tam zaprezentować. Prace można przynosić jeszcze do 15 marca.

      Wiosenny Salon Artystyczny, którego pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku, stał się bardzo popularną formą prezentacji dorobku twórców zarówno znanych, jak i zupełnych debiutantów.
    Głównym celem tej wystawy jest prezentacja twórczości z różnych dziedzin. – Wychodzimy z naszą propozycją zarówno do tych, którzy mają spore osiągnięcia i wielokrotnie uczestniczyli w różnych prezentacjach, jak i do tych, którzy chcą w ten sposób zadebiutować. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie pozwoli szczególnie na zaprezentowanie się osobom młodym, które nie do końca wierzą w swoje możliwości i artystyczny talent. Być może uczestnictwo w wystawie będzie dla nich wielką szansą zaistnienia w choszczeńskim środowisku plastycznym ? do udziału zachęca dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA. Warto podkreślić, że co roku, z tej formy prezentacji korzysta około 30-40 artystów.
    Prace plastyczne odpowiednio przygotowane do ekspozycji (z zawieszkami lub na podstawkach, oprawione i opisane), należy dostarczyć do pracowni plastycznej domu kultury (do 15 marca br.). Szczegółowych informacji udziela główny koordynator imprezy JANUSZ BIEGAŃSKI. Wystawa będzie czynna przez miesiąc, licząc od dnia otwarcia.

Tadeusz Krawiec