na zdjęciu burmistrz Robert Adamczyk wręcza Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie państwu Chojecckim

CHOSZCZNO. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrały trzy pary: NATALIA i KAZIMIERZ WOJDYŁOWIE, HALINA i WIESŁAW KOCHAŃSCY oraz WANDA i LUCJAN CHOJECCY.

W trakcie sobotnich uroczystości jubilaci odnowili ślubowanie małżeńskie, a burmistrz ROBERT ADAMCZYK odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Małżonkowie opowiadając o wspólnie spędzonych latach zgodnie podkreślali, że gdyby mieli jeszcze raz wybierać, zdecydowanie chcieliby ten czas spędzić razem.
Jubileusz złotych godów Natalii i Kazimierza Wojdyłów
     NATALIA i KAZIMIERZ WOJDYŁOWIE na ślubnym kobiercu stanęli 12 lipca 1969 roku, a jak nam zdradzili, poznali się w pociągu. – Mąż pochodzi z Wałcza, ja z Dobiegniewa. On wracał z przepustki, a ja jechałam na uczelnię – wspominała pani Natalia. Obydwoje większość swojego życia spędzili w Choszcznie, ona pracując jako nauczycielka, natomiast pan Kazimierz był żołnierzem zawodowym.
     Jubileusz złotych godów Haliny i Wiesława Kochańskich
   Choć pochodzą z Recza, to jednak z Choszcznem związali się również HALINA i WIESŁAW KOCHAŃSCY. Oni sakramentalne tak, powiedzieli sobie 20 grudnia 1969 roku. Doskonale pamiętają tę datę, ponieważ z powodu zasp, musieli iść do kościoła na piechotę. Pani Halina pracowała w przedszkolu, natomiast pan Wiesław był milicjantem. Dziś obydwoje są na emeryturze, a ich wspólną pasją jest uprawianie działki.
Jubileusz złotych godów Wandy i Lucjana Chojecckich
    Również w 1969 roku, ale w Poznaniu, na ślubnym kobiercu stanęli WANDA i LUCJAN CHOJECCY. Poznali się w Świnoujściu. Potem mieszkali w Szczecinku i Drezdenku, by w 1992 roku na stałe osiąść w Choszcznie. Choć dziś są już na emeryturze, to jednak zgodnie podkreślają, że całe swoje zawodowe życie związali z leśnictwem. Z uśmiechami na twarzy wspominają wspólnie spędzone lata. Dziś dużo podróżują i mocno akcentują fakt, że ciągle brakuje im czasu.

(kk, tk)