nazwiska nagrodzonych w konkursie "Programuj z Choszczem"

CHOSZCZNO. Prawie 40 prac wpłynęło na ogłoszony przez nas konkurs „Programuj z Choszczem”. Autorzy sześciu najwyżej ocenionych projektów, czyli Kaja Soluch, Marcel Możdżyński, Bartosz Kowal, Adrianna Idziak, Anastazja Bujacz i Oliwia Król, już mogą się przygotowywać do miesięcznego kursu programowania gier w języku Scratch.

Do udziału w konkursie „Programuj z Choszczem”, którego głównym zadaniem było stworzenie komputerowej wizualizacji bohatera naszego miasta, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Zadanie nie takie łatwe, ale by nie zabierać im inicjatywy, nie wskazywaliśmy też narzędzi, którymi mieliby to zaprojektować. Efekt jest taki, że prawie każda ze zgłoszonych prac, jest jedyną w swoim rodzaju. Jurorzy, oceniając m.in. kreatywność, jakość wykonania, stopień skomplikowania i identyfikację z Choszcznem zdecydowali, że sześć głównych nagród, czyli certyfikatów uprawniających do udziału w miesięcznym kursie programowania gier w języku Scratch otrzymają: Kaja Soluch, Marcel Możdżyński, Bartosz Kowal, Adrianna Idziak, Anastazja Bujacz i Oliwia Król (wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie).

nauka programowania dla dzieci
Trzeba przyznać, że widoczni na tej składance rycerze, tworzą całkiem ciekawą drużynę.

Tu warto zauważyć, że jurorzy w różny sposób odnosili się do ocenianych prac, ale dzieło K. Soluch, wszyscy wskazali na pierwszym miejscu. Specjalne upominki otrzymają też od nas autorzy kolejnych sześciu dzieł, czyli: Piotr Gałwa, Julia Dytwińska, Szymon Adamkiewicz, Patryk Bojanowski, Wiktor Woźniak i Adam Patyk.

Znamy finalistów konkursu „Programuj z Choszczem”
Dla najlepszych mamy certyfikaty i upominki.


Jeszcze raz podkreślamy, że główną nagrodą jest kurs programowania i nie ukrywamy, że liczymy na to, iż po jego zakończeniu, w internetowej sieci pojawi się gra, której głównym bohaterem będzie nasz rycerz Choszcz. Niewątpliwie zadba też o to dr inż. Marcin Gibert, wykładowca akademicki i instruktor nauki programowania, który te zajęcia poprowadzi. Dodajmy, że Konkurs zorganizowany został przez Urząd Miejski w Choszcznie oraz NaukaProgramowania.pl

Tadeusz Krawiec


PS. Niestety, dzisiaj nie możemy pokazać twarzy naszych zwycięzców, ale prezentujemy ich prace oraz nagrody, które wkrótce im przekażemy.