wyścig w kolarstwie przełajowym

CHOSZCZNO. Ponad 140 kolarzy, w większości z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej wystartowało w rozegranej niedzielę, pierwszej odsłonie 8-etapowego cyklu przełajowego STEVENS CX CUP 2020/21. W biegu głównym bezkonkurencyjnymi okazali się szczecinianin Jakub Orzechowski i gorzowianka Marta Balcerzak.

STEVENS CX CUP 2020/21 ? to cykl, składający się z ośmiu przełajowych wyścigów kolarskich, które po Choszcznie, zostaną jeszcze rozegrane w Myśliborzu, Policach, Wałczu, Nowogardzie, Krzeszycach, Pile, z finałem w Szczecinie. Organizatorem choszczeńskiego prologu była Zachodniopomorska Akademia Kolarska i Centrum Rekreacji i Sportu Spółka z o.o. Jacek Kuzynin, główny animator, sponsor i organizator tego wydarzenie wyraźnie podkreśla, że nie udałoby się go dobrze zrobić, gdyby nie to, że ma za sobą całą rzeszę ludzi dobrej woli, w tym głównie amatorów kolarstwa. Wszak w normalnych czasach, zorganizowanie zawodów nie jest łatwym zadaniem, a tu koronawirus straszył do samego końca. 

Choszczno - Kolarstwo przełajowe 2020
Bracia Paweł (ten z przodu) i Kacper (z tyłu) Szczapaniakowie, przez dłuższą część trasy jechali i biegli razem, jednak na mecie lepszym okazał się Kacper.

Ostatecznie pogoda dopisała, impreza udała się zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a nasza Miejska Góra okazała się bardzo wymagającym terenem zmagań dla kolarzy przełajowych. A przyjechało ich całkiem niemało, bo ponad 140, głównie z Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski, na listach startowych znaleźliśmy również zawodników z Gdyni, Gdańska, a nawet z Warszawy. Jak już wspomnieliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej poznamy po rozegraniu ostatniego etapu (2 stycznia w Szczecinie), ale już po pierwszej odsłonie można stwierdzić, że do głównych faworytów należeć będą ci, którzy wygrali w Choszcznie.

Choszczno - Kolarstwo przełajowe 2020
Na ostrym podbiegu Marta Balcerzak, zwyciężczyni wśród kobiet

Na najwyższym stopniu podium stawali: żaki – Stanisław Stachowicz (Piła) ? Tosia Kucharska (Gdynia), młodzik – Karol Grządziel (Kalisz Pomorski) ? Anna Gaborska (Szczecin), junior młodszy – Jan Skupiński (Strzelce Krajeńskie), junior ? Kacper Szabunia (Strzelce Krajeńskie), cyklosport CX ? Jakub Orzechowski (Szczecin), masters 1 CX ? Kacper Szczepaniak (Gorzów Wielkopolski), masters 2 CX ? Mateusz Łangowski (Gorzów Wielkopolski), masters 3 CX ? Grzegorz Kalenko (Załom), CX MTB open ? Robert Podgórski (Nowogard), CX juniorki ? Jadwiga Kucharska (Gdynia), masters kobiet CX i MTB – Marta Balcerzak (Gorzów Wielkopolski).

Tadeusz Krawiec
Komplet wyników znajdziemy tutaj