Życzenia dla seniorów

CHOSZCZNO. Dzisiaj w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury, życzenia odbierali najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Na spotkaniu, które z okazji Światowego Dnia Seniora zorganizował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Choszcznie, razem zaśpiewali “Jak przeżyć wszystko jeszcze raz”.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Odział Rejonowy w Choszcznie liczy 553 członków, w tym prawie 480 jest z naszego miasta. Obecnie, jest to najbardziej liczne stowarzyszenie, działające na terenie naszej gminy, a to, że tylko w ubiegłym roku zapisało się tam ponad 60 osób, świadczy tylko o tym, że szybko będzie się powiększać.

             Mimo tego, że pandemiczne ograniczenia nie pozwalają im na pełne rozwinięcie skrzydeł, to jednak zarząd choszczeńskiego oddziału i tym razem przygotował spotkanie, które zebrani przyjęli owacjami. Wśród składających życzenia był też burmistrz Robert Adamczyk. Wręczając przewodniczącej Krystynie Wiśniewskiej-Bugaj kosze ze słodyczami powiedział: Za każdym razem udowadniacie, że potraficie się bawić i cieszyć każdą chwilą. Życzę Wam, aby ta pogoda ducha nigdy Was nie opuszczała. Niech spełniają się Wasze najskrytsze marzenia, oczywiście w zdrowiu, szacunku i miłości.
           W części artystycznej, seniorzy również sami sobie poradzili. Tu najpierw zaprezentował się Chór Pogodna Jesień i jego soliści, a następnie, także seniorskie trio Grupa My.

(tk)