Czyste, Zielone Choszczno

CHOSZCZNO. Już 13 czerwca 2022 r. akcja “Czyste, Zielone Miasta” zawita do CHOSZCZNA. Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

           W ramach wydarzenia planujemy sprzątanie jeziora Klukom przez nurków oraz linii brzegowej od parku Wyszyńskiego do ul. Nadbrzeżnej przez dzieci ze szkół podstawowych. Posadzimy też drzewa w parku Wyszyńskiego.
          To jeszcze nie wszystko, bo po zakończeniu sprzątania, na ul. Nadbrzeżnej przeprowadzona zostanie specjalna lekcja, na której zaprezentowane zostaną podstawowe zasady segregacji śmieci. Na koniec zapraszamy do zwiedzenia Ogrodu Społecznego, który realizowany jest przy współpracy Stowarzyszenia Projekt Choszczno i Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronach www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych.
            Zapraszamy 13 czerwca 2022 roku do parku Wyszyńskiego w Choszcznie. Zaczynamy już o godzinie 10.00. Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. Relacje z akcji będą dostępne również na stronie www.choszczno.pl i https://www.facebook.com/ChoszcznoPL/
           Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

(tk)

plakat czyste zielone choszczno