Dzień Bibliotekarza 2024
W czwartek (9.05.2024 r.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie im. Marii Dąbrowskiej odbyło świętowanie  Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy . Z tej okazji spotkali się pracownicy choszczeńskiej MBP (Ci obecni oraz emerytowani) i przedstawiciele innych placówek z naszego regionu.

Na uroczystość zaproszeni zostali również nowo zaprzysiężeni włodarze gminy i powiatu. Podczas wydarzenia podsumowano zeszłoroczną działalność choszczeńskiej biblioteki związanej z czytelnictwem na tle regionu, oraz w porównaniu do instytucji i wymogów związanych z tym zadaniem na tle kraju i świata (na wybranych przykładach państw). Następnie dyrektor Katarzyna Jezierska omówiła wydarzenia kulturalne, które były organizowane w 2023 r. dla lokalnej społeczności, a także na temat tych planowanych w najbliższym czasie.
 
Przypominamy, że za swoje zaangażowanie w szerzenie kultury oraz czytelnictwa w gminie Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała statuetkę Choszczeńskiego Mecenasa Kultury, która jest uhonorowaniem zasług na rzecz rozwoju lokalnej społeczności za rok poprzedni.
 
Natomiast dyrektor Katarzyna Jezierska zdradziła, że nasza MBP otrzymała nominację do kolejnej nagrody, która zostania przyznana podczas środowego Zachodniopomorskiego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 
(NO)