szkolenie z programowania

CHOSZCZNO. Ponad 600 dzieci wzięło udział w nauce programowania i tworzenia stron internetowych. Darmowe lekcje prowadził dr Marcin Gibert. ? Jestem zaskoczony aż tak dużym zainteresowaniem, a najbardziej cieszy to, że zarówno uczniowie, jak i rodzice liczą na kolejne odsłony tego przedsięwzięcia ? komentuje wykładowca.

Sytuacja związana z koronawirusem, wręcz do minimum ograniczyła ofertę feryjnych zajęć dla dzieci, więc organizowane przez Urząd Miejski w Choszcznie i NaukaProgramowania.pl lekcje programowania, stały się przebojem zimowej kanikuły. – W czasie pandemii, taka forma spotkań była najlepszym rozwiązaniem. Zajęcia odbywały się w formie webinaru (prezentacja na żywo ? red.), a motywem przewodnim tych zajęć, było stworzenie gry w języku Scratch, w której głównym bohaterem miał być rycerz Choszcz –  tłumaczy prowadzący te zajęcia, wykładowca dr Marcin Gibert. Podkreśla, że wzięło w nich udział ponad 600 uczestników i każdy, mógł sobie wybrać kurs na poziomie podstawowym lub  średniozaawansowanym. Zdecydowana większość uczestniczących w szkoleniu uczniów, już oczekuje kolejnych zajęć, ale jeszcze bardziej pozytywnym zaskoczeniem jest reakcja rodziców, którzy komentując to wydarzenie, otwarcie mówią, że zimowa szkoła programowania okazała się, przysłowiowym strzałem dziesiątkę.

Nauka programowania online

– Bardzo fajne szkolenie dla dzieci. Mój syn pierwszy raz programował, w ogóle pierwszy raz używał komputera, i mimo młodego wieku (chodzi do zerówki), bardzo zainteresował się tym zajęciem. Świetnym uzupełnieniem był pomysł z wysyłaniem materiałów i m.in. dzięki temu, w swoim tempie mógł stworzyć pierwszą w życiu grę. Jesteśmy z niego bardzo dumni, a organizatorom i wykładowcy dziękujemy za fajny pokaz i materiały, z których nadal możemy korzystać ? napisała Inez Kubicka-Zaczkowska.

Tadeusz Krawiec