na zdjęciu zdrużyna Gavi cieszy się z wygrania turnieju

CHOSZCZNO. W miniony weekend Akademia Piłkarska Gavia Choszczno rozpoczęła tegoroczny cykl turniejów Gavia Cup 2020. W sobotę rywalizowali chłopcy z rocznika 2013, natomiast w niedzielę ich starsi o cztery lata koledzy.

W sobotę rywalizowali chłopcy z rocznika 2013. ? Mimo tego, że grali normalne mecze, to jednak w tej kategorii nie ustalaliśmy końcowej kolejności. Tu na medale zasłużyli wszyscy ? tłumaczył MICHAŁ OSTRASZEWSKI. Dodał, że rywalizowało osiem ekip ze Szczecina, Stargardu, Kołobrzegu i Choszczna, w których wystąpiło 76 młodych piłkarzy.

***

       W niedzielę starsi (2009) walczyli o puchar marszałka województwa zachodniopomorskiego. Tu grało dziewięć drużyn (85 zawodników) z Choszczna, Szczecina, Stargardu i Gryfina. Ostatecznie wygrała ekipa gospodarzy Gavia Lewandowski, której zwycięski puchar marszałka województwa zachodniopomorskiego wręczył  radny sejmiku wojewódzkiego ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Tu w całym turnieju rozegrano 27 spotkań, w których padło 79 bramek, a królem strzelców został choszcznianin BARTOSZ WALENDZIK. Dodajmy, że organizatorzy, czyli AP Gavia obchodzi w tym roku 10-lecie powstania i specjalnie na tę okazję przygotowano okolicznościowe medale, którymi nagradzani są wszyscy uczestnicy opisywanego cyklu.

(kk)