pikarze Ina Stradzewa

CHOSZCZNO. W Suliszewie marzą o małym boisku piłkarskim, w Stradzewie już takie mają, ale chcą je wyrównać i obsiać świeżą trawą. Te cele zamierzają zrealizować poprzez granty, które otrzymali z Lidera Pojezierza.

       Głównym animatorem poprawy stanu boiska w Stradzewie jest Jacek Szyszka, sołtys i jednocześnie prezes UKS Ina Stradzewo. – O tym przedsięwzięciu myślimy już od lat, ale teraz po prostu nie wypada uczestniczyć w ligowych rozgrywkach, z tak nierówną płytą. W tym sezonie, korzystać będziemy z uprzejmości naszych sąsiadów ze Sławęcina i zagramy na ich boisku. Fajnie by było, gdybyśmy za rok mogli przyjmować gości, już u siebie (inaguruja sezon 5 września meczem Pomorzanką jarosławsko – red.) – mówi J. Szyszka. Cieszy się z grantu, ale jednocześnie martwi, bo w momencie składania wniosku,  nikt nawet nie pomyślał o koronawirusie, a tymczasem wszystko podrożało. – Pewnie na całość nie wystarczy, ale tradycyjnie już, będziemy w to wkładać własną pracę i szukać też innych rodzajów wsparcia – podsumował.

***

       Trochę inna sytuacja jest w Suliszewie. Tu mają już boisko ze sztuczną nawierzchnią, ale jak sami twierdzą, korzystanie z niego przy takich upałach, jest wprost niemożliwe. – Dokładnie, po przeciwnej stronie tego obiektu, chcielibyśmy zrobić niewielkie, ale trawiaste boisko, które służyłoby do uprawiania wszystkich dyscyplin sportowych. Na razie wykosiliśmy chaszcze i w wolnych chwilach wybieraliśmy kamienie z ziemi – mówi prezes UKS Junior Daniel Jarmarkiewicz. Tu potrzebna jest nowa warstwa ziemi, którą należałoby również obsiać. Dodał,  że bramki i inny sprzęt już mają. Obydwaj panowie bardzo dziękują Annie Aleksiun za pomoc w napisaniu projektu, nie ukrywają też, że liczą na wsparcie innych.

***

Umowy na granty w wysokości 10 tys. zł dla każdego podmiotu,  podpisali w siedzibie Stowarzyszenia „Lidera Pojezierza” , które w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju realizuje projekt zatytułowany: „Zagospodarowanie przestrzeni społecznej”. Przedsięwzięcie to wykonuje w  ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji, w zakresie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Tadeusz Krawiec