Jedynka otrzyma nagrodę za 3 miejsce w konkursie "Do Hymnu"

Wielkie brawa dla Szkoły Podstawowej nr 1, która zajęła trzecie miejsce w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”.

210 szkół podstawowych z całej Polski brało udział w konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Spośród nich wyłoniono laureatów, w tym naszą „Jedynkę”. – “Nagrodą w konkursie jest 10.000 zł, w najbliższy czwartek jedziemy po jej odbiór na uroczystą galę, która odbędzie się w Warszawie. Dziękuję całej społeczności szkolnej, bo to nagroda za naszą wspólną pracę i zaangażowanie nie tylko uczniów, ale też nauczycieli, rodziców, pracowników naszej szkoły” – mówi Agnieszka Czukiewska, dyrektor szkoły. Warto wspomnieć, że doceniona została również prowadząca prezentację Wioletta Kołodziejska, nauczycielka muzyki, która również otrzyma 1.000 zł od NCK.

Przypomnijmy, że 30 października 2023 r. w hali sportowej SP 1 odbyło się przesłuchanie, podczas którego aż 526 uczniów szkoły zaśpiewało Hymn Polski oraz dwie pieśni hymniczne a capella i na żywo pod bacznym okiem Jury wyznaczonego przez organizatora – Narodowe Centrum Kultury. Utwory wykonane przez dzieci to „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota” oraz „Gaude Mater Polonia”.

Fotorelacja z przesłuchania na www.choszczno.pl

Nagranie z tego wydarzenia można obejrzeć na profilu E-Cho – kliknij tutaj

Wyniki konkursu dostępne na stronie rządowej Narodowego Centrum Kultury www.nck.pl

(NO)