Choszczno - darmowy internet z hotspotów

CHOSZCZNO. Już w lipcu, w 13 punktach miasta i gminy, w tym m.in. na widocznej na zdjęciu plaży miejskiej, uruchomionych zostanie 13 tzw. hotspotów, czyli urządzeń do darmowego internetu. W środę włodarze miasta podpisali umowę z firmą E-CHO Sp. z o.o., która ma je uruchomić jeszcze w lipcu.

Urząd Miejski w Choszcznie złożył projekt bezpośrednio do Komisji Europejskiej, a dokładniej do Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci, która w ramach zadania „Łącząc Europę” przyznała Choszcznu bon ryczałtowy warty 15 tys. euro. Całość tej kwoty ma być przeznaczona na działanie „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych”, a w tym konkretnym przypadku, na uruchomienie i utrzymanie 13 hotspotów, czyli urządzeń do darmowego internetu. W środę wiceburmistrz Wojciech Sierakowski oraz  skarbnik Agata Bruzgo podpisali umowę z Sewerynem Szymczakiem, współwłaścicielem firmy E-CHO Sp. z o.o., , która najpierw zainstaluje, a potem będzie obsługiwać te urządzenia.

Choszczno - darmowy internet z hotspotów
W środę, wiceburmistrz Wojciech Sierakowski (w środku) oraz  skarbnik Agata Bruzgo (z prawej) podpisali umowę z Sewerynem Szymczakiem (z lewej) z TV E-cho

W których dokładnie miejscach będą ustawione? Wiemy już, że takich modemów będzie 13, w tym 8 zewnętrznych i 5 wewnętrznych. W mieście z darmowego internetu będzie można korzystać w rejonie: fontanny, plaży miejskiej, skweru holenderskiego, placu zabaw przy ul. Mur Południowy, skweru przed Miejską Biblioteką Publiczną, dworca PKP, a także Choszczeńskiego Domu Kultury i Urzędu Miejskiego w Choszcznie. W Radaczewie będzie zasięg w rejonie wiaty i placu zabaw. Kolejne znajdą się w centrum Korytowa oraz w rejonie wiaty i świetlicy w Piaseczniku, a ostatnie dwa w świetlicach w Raduniu i Sulinie. O szczegółach będziemy jeszcze informować, a w tracie podpisywania umowy usłyszeliśmy, że hotspoty uruchomione zostaną jeszcze w lipcu.

Tadeusz Krawiec