Ósmoklasiści ze Szkoły podstawowej nr 1 w Choszcznie
Klasa VIII B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie z wychowawczynią Olgą Taratajcio.

CHOSZCZNO.  Ponad 200 ósmoklasistów zdawało dzisiaj egzamin z języka angielskiego. Wczoraj i przedwczoraj, podobne sprawdziany zaliczyli z języka polskiego i matematyki. ? Śmiało można powiedzieć, że kończy się nasza ośmioletnia przygoda z tą placówką szkoda, że świadectwa otrzymamy dopiero za tydzień ? mówiła Kasia. Jej zdaniem egzaminy były łatwe, więc nie będzie miała problemu z wyborem szkoły średniej.

W tym roku nasze szkoły podstawowe opuści ponad 200 absolwentów (SP nr 1 ? 92, SP nr 3 ? 61, SP Korytowo ? 9, SP Sławęcin ? 15, SP Suliszewo ? 14, SP Zamęcin ? 12).

Dzisiaj zdawali egzamin z języka obcego, który był jednocześnie ostatnim sprawdzianem tego etapu nauczania. Maseczki, lista obecności, odkażanie rąk, mierzenie temperatury, te i inne jeszcze obostrzenia związane z koronawirusem sprawiły, że na długo zapamiętają ten egzamin. Na dodatek, nie odejdą ze szkół, tak jak ich poprzednicy, lecz spotkają się w klasach, tylko w obecności wychowawcy i dyrektora.

Ósmoklasiści zdali ostatni egzamin
Klasa VIII C ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie z wychowawczynią Aleksandrą Gigiel.

A zamierzają pożegnać nauczycieli? ? Na razie to niespodzianka, ale szykujemy specjalne filmy, czyli wpasowujemy się w ogólnoświatowe trendy ? z uśmiechem zdradziła Kasia. My byliśmy dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1, bo tu w czterech klasach jest prawie setka ósmoklasistów, czyli tyle ile w pozostałych pięciu placówkach. Mamy ich na zdjęciach i tu zobaczycie, że humor dopisywał wszystkim, także ich wychowawczyniom, czyli: Małgorzacie Szemlij, Oldze Taratajcio, Aleksandrze Gigiel i Katarzynie Jarosz.

Tadeusz Krawiec