Puchary za loty

CHOSZCZNO. W sobotę Choszczeński Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi podsumował osiągnięcia sportowe z 2022 roku. Za zwycięstwo w lotach długodystansowych puchar burmistrza Choszczna odebrał Stanisław Korpas. Jego ptaki były również bezkonkurencyjne w lotach gołębi dorosłych.

     Choszczeńskie Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych liczy obecnie 60 członków (w tym dwie panie), a swoim zasięgiem oprócz gminy Choszczno, obejmuje również Drawno, Krzęcin, Recz, Suchań i Dolice. Podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz ich główna działalność opierała i opiera się na hodowli i przygotowywaniu gołębi do lotów, ale tym razem podkreślono również zajęcie 18 miejsca na Międzynarodowych Targach Gołębi Pocztowych w Katowicach.

– W tym przypadku to najwyższe osiągnięcie naszego oddziału – mówił prowadzący sobotnie podsumowanie Robert Ozimek. Dodał też, że z całej plejady rywalizacji w ubiegłorocznych lotach, do tych najbardziej prestiżowych należy zaliczyć 800-kilometrową rywalizację z Brukseli do Polski. Tu warto podkreślić, że najlepszy choszczeński gołąb pokonał tę trasę ze średnią prędkością, prawie 87 kilometrów na godzinę!


       Jak już wyżej wspomnieliśmy, puchar burmistrza Roberta Adamczyka, za zwycięstwo w lotach długodystansowych zdobył Stanisław Korpas. On również odebrał trofeum ufundowane przez ZPM Ozimek, za triumf w lotach średniodystansowych. W zmaganiach na najkrótszych dystansach, bezkonkurencyjne były ptaki Ryszarda Wójcika (puchar ZBS w Choszcznie). Poniżej przedstawiamy zdobywców trzech pierwszych miejsc w najbardziej prestiżowych kategoriach, ale warto podkreślić, że w sumie rozdano aż 14 kompletów pucharów, w tym również dla hodowców, których ptaki plasowały się na podium w kilku kategoriach (m.in. dla Maksymiliana Janiszewskiego).

(tk)


Wyniki
Choszczeńskiego Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w 2022 roku

Mistrzostwo w lotach gołębi dorosłych (z całości spisu: 1. STANISŁAW KORPAS, 2. MIROSŁAW SPIŻEWSKI, 3. MAKSYMILIAN JANISZEWSKI.

Mistrzostwo oddziału w lotach gołębi dorosłych 2022 (z 50. typowanej): 1. STANISŁAW KORPAS, 2. MIROSŁAW SPIŻEWSKI, 3. PIOTR GWOŻDZIAŃSKI

Mistrzostwo oddziału w lotach gołębi młodych (z całości spisu): 1. RAFAŁ DYNKWALD, 2. E. KOŁACKI – P.SZYMAŃSKI, 3. KRYSTIAN STĘPLOWSKI

Mistrzostwo oddziału w lotach gołębi młodych (GMP): 1. MATEUSZ ROBERT, 2. E. KOŁACKI – P.SZYMAŃSKI, 3. RYSZARD WÓJCIK

MISTRZOSTWO ODDZIAŁU, loty krótkodystansowe (Puchar ZBS w Choszcznie) – Ryszard Wójcik

MISTRZOSTWO ODDZIAŁU, loty średniodystansowe (PUCHAR ZPM OZIMEK – Stanisław Korpas

MISTRZOSTWO ODDZIAŁU, loty długodystansowe (puchar burmistrza Choszczna) – Ryszard Wójcik