Oficjalna strona Urzędu Miejskiego w Choszcznie

  •  
  • Kalendarz:
  •    
  • Media:
  • Kontrast:
  • Czcionka:
 • Pl | En

Aktualności

W piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe „Małego Konkursu Recytatorskiego”  i 66. „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do  etapu wojewódzkiego dostali się: Wojciech Kowalski, Anna Natkaniec i Karolina Kowalczyk.

Readmore

Na początku czerwca wznowione zostaną zajęcia w choszczeńskim Klubie Seniora. – Po przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, wracamy do aktywnego spędzania wolnego czasu. W naszych planach przewidujemy m.in. zajęcia z tańca i muzyki, także warsztaty rękodzielnicze, spotkanie z psychologiem, naukę obsługi komputera czy też ogrodnicze porady. Zamierzamy również wybrać się na wycieczkę integracyjną do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach – informuje Sylwia Ostrowska-Dudczyk, kierownik Klubu Senior+ w Choszcznie. Dodaje, że zamierzenia te, będzie łatwiej zrealizować m.in. dlatego, że gmina otrzymała 17-tysieczną dotację, przyznaną ze środków Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Readmore

CHOSZCZNO. Państwowa Szkołą Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie ogłasza zapisy. Nauka jest bezpłatna, do dyspozycji jest 10 instrumentów, a do pierwszej klasy cyklu 6-letniego, przyjmowane są osoby w wieku od 7 do 16 lat.

Readmore

CHOSZCZNO. Nie mogliśmy w kwietniu, więc może w maju się uda. W najbliższą sobotę (8 maja), zapraszamy na sprzątnie brzegu jeziora Klukom. Jeśli potraktujemy naszą promenadę jako obiekt sportowy na powietrzu, to zgodnie z najnowszymi przepisami epidemicznymi, może nas być w jednym miejscu aż 50 osób. Mamy worki, rękawiczki, zapasowe maseczki – o godzinie 10, spotykamy się przy pomoście (ul. Nadbrzeżna).

Readmore
swięto flagi 2021 harcerze

CHOSZCZNO. Dzisiaj w parku Moniuszki, z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz jutrzejszej 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej. Przy obelisku zapłonęły znicze, wartę honorową zaciągnęli żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej oraz harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum”. W imieniu mieszkańców ziemi choszczeńskiej, wiązankę kwiatów złożyli: burmistrz Robert Adamczyk, starosta choszczeński Wioletta Kaszak, wicestarosta Paweł Szuber oraz dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk Radosław Lewandowski i mł. chor. Wojciech Cichocki.

Readmore

CHOSZCZNO. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zwiedzenia niecodziennej wystawy. Zarówno turyści jaki i mieszkańcy naszego miasta uważają, że najczęściej fotografowanym obiektem jest nasz kościół farny. Halina Kluczewska, autorka wirtualnej wystawy zatytułowanej „Barbakan i budynek biblioteki – wirtualna galeria” udowadnia, że inne obiekty równie chętnie uwiecznialiśmy.

Readmore

Komunikaty UM

17 maja, 2021

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza mieszkańców z terenu gminy Choszczno na szkolenie w ramach naboru: ,,Rozwijanie działalności gospodarczej”.

Readmore
14 maja, 2021

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza mieszkanki z terenu gminy Choszczno w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Odbędą się one 25 maja, na palcu Witosa, od godz. 9.00.

Readmore
11 maja, 2021

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje mieszkańców gminy Choszczno, że wciąż można starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Do 29 maja przyjmuje wnioski o “Premie dla młodych rolników”

Readmore
22 marca, 2021
Mając na uwadze zdrowie mieszkańców i pracowników, od dzisiaj (22 marca 2021 r.) Urząd Miejski w Choszcznie prowadzić będzie obsługę interesantów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.  
Readmore

Dla Turysty

Back to top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial